خريد بک لينک
گيفت کارت
رزرو آنلاين هتل خارجي
ثبت شرکت در عمان
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه سوکر استار ارزان
بتن سخت
فلنج
انحراف بینی چییست؟
تاريخ : 8 تير 1395 | 9:24 | نویسنده : نازیلا | بازدید : 64

انحراف بینی باید از 2 كرانه بابت مورد بررسی رسم گیرد یکی كجي داخلی تیغه بینی است و دیگری کج بودن ظاهری بینی.
به تیغه ميان بینی که بینی را به دو قسمت تقسیم می‌کند سپتوم بینی می‌گوییم. تیغه بینی دیواری است که از ساختمان‌های غضروفی و استخوانی تشکیل شده است،‌ قسمت‌های عقبی نفس استخوانی و قسمت‌های جلویی ساختمانی غضروفی دارند.

انحراف بینی
انحراف بینی

عمل جراحی انحراف بینی

ذکر این نکته مهم است که درب تمامی افراد این تیغه بینی تا حدی كج روي دارد و به تكلم دیگر سپتوم بدون هیچگونه انحرافی نابودي ندارد و باب اکثریت افراد با بررسی دقیق متوجه خواهیم شد که مقداری كجي سپتوم بینی جزئی بود دارد ولی این ميل بینی جزئی دلیلی بر عاقبت جراحی انحراف بینی نیست مهم این است که آیا این كژي اعتساف بینی برای بیمار مشکلی خصوصاً از لحاظ تنفسی ایجاد نموده است یا خیر. دروازه اندر صورتی که كجي بینی شخصی را گريبانگير مشکلات تنفسی نموده باشد می‌توان با جراحی ضلال بینی،‌ مشکل را تصحیح نمود. بايسته به ذکر است که اگر جراحی فقط به قصد اصلاح انحراف تیغه بینی ارتكاب شود،‌ كژي اعتساف تیغه بینی مدافعه حل شده و تنفس بیمار بهبود میابدولی تغییر داخل شکل ظاهری بینی ایجاد نخواهد شد و عضو جراحی‌های زیبایی به حساب نخواهد آمد.
صنف دیگری از انحراف بینی انحرافی است که پيدا بینی را باز درگیر کرده و به لحظه deviated Nose یا همان بینی کج می‌گویند که با جراحی بینی به سادگی مناسب آگاه برطرف ازمد افتادن میباشد. این کجی ظاهری بینی می‌تواند دوست با کجی تیغه باشد و یا فقط محدود به کجی درون استخوان‌های بینی باشد. جهت مرمت تاديب کجی ظاهری بینی نیاز به عاقبت جراحی زیبایی بود دارد که باب حین اقدام جراحی خميدگي تیغة بینی هم تو صورتی که نيست داشته باشد. تنقيح می‌گردد .
یکی از علایق دکتر قارونی که مدتها روی نزاكت مال مطالعه نموده اند جراحی و روشهای اصلاح بینی های به اصطلاح کج میباشد و ایشان پایان صحيفه خود در دوره تخصصی گوشه و حلق و بینی را به این موضوع ويژه تعلق دادند و با مطالعه بیمارانی که درب دوران کودکی و سنین رشد دچار شوك بینی شده بودند و نوشته ها پيامدها آن ضربه درب بزرگسالی گذرگاه حل های جدید و نوینی در آشتي بینی های دارای کجی ظاهری ارائه نمودند که مورد توجه و خوش آمد پذيره ابرازعلاقه کنگره های معتبر داخلی و خارجی فراغ گرفت و ایشان مدخل سرپوش کنگره بین المللی گوشه و حلق و بینی داخل سال 2013 درب این مورد سخنرانی کردند.
تا به حال بیماران بسیاری از این رابطه تسلط با گمراهي گرايش تیغه بینی چه خميدگي داخلی و چه کجی ظاهری توسط ایشان جراحی شده اند و حتی جراحی پلک موفق زیادی داشته اند و به نتایج دلخواه رابطه تسلط یافته اند .

بینی از 3 ساختمان اصلی تشکیل شده است یکی لايه پوشاننده روی بینی و دیگری داربست زیر لايه که خود از ساختارهای استخوانی و غضروفی تشکیل شده است. نوع بشره پوشاننده روی بینی سر پشه دره نتیجة فعل جراحی زیبایی بینی و نیز تکنیک‌های جراحی بسیار مؤثر است.حالا سوالی که مطرح میشه اینه که بینی گوشتی چیست؟

 عمل جراحی بینی گوشتی

اگر لحات روی بینی ضخیم بوده حاوی غدد چربی زیادی باشد به صحيح به لحظه بینی گوشتی فرموده می‌شود. درون واقع بینی با توجه به پوست نفس به 3 دسته تقسیم می‌شود:

  1. بینی با لحات نازک
  2. بینی با پوسه نرمال
  3. بینی با غلاف ضخیم

جراحی بینی دروازه اندر افراد دارای پوسته ضخیم (بینی گوشتی) قابل ارتكاب است منتها قبل جراحی و تو جلسات مشاوره اولیه توضیحات مقرون به بیمار درب مورد نوع قشر بیمار داده خواهد شد. محدودیت‌هایی از نظر فرجام جراحی بینی گوشتی لياقت و عدم دارد که به آن‌ها تلويح خواهد شد.

  • تورم بعد از جراحی زیبایی بینی دروازه اندر بینی‌ گوشتی بیشتر از حالت عادی خواهد بود (حدود یک تا كورس دور سال)
  • در اقدام بینی‌ گوشتی نمی‌توان سایز بینی را خیلی خیلی کم کرد و درب جراحی بینی‌ گوشتی بیش از اینکه به فکر کاستن از سایز بینی باشیم، به فکر اصلاح عیوب بینی و تقویت داربست بینی هستیم.

برای درک بهتر موضوع با این مثال توجه کنید . خانه ای را مدخل سرپوش نظر بگیرید که یک سقف بسیار سنگین دارد که این سقف روی چهار دیوار قرار ناراحت است این دیوارها بافتهای استخوانی و غضروفی بینی هستند و سقف سنگین این حجره هم باب واقع قشر روی بینی است . جراح سمت کوچک کردن بینی مدت جراحی از سایز نسل و غضروف کم میکند و به ساختمان وقت حسن شکل میدهد. حال گر این دیوار ها بیش از حد کوچک شوند باعث میشود سقف سنگین حجره ریزش کند.

این نکته بسیار مهم است که بینی گوشتی را نمی‌توان با جراحی خیلی خیلی کوچکتر کرد و بیمار می‌بایست سابق از عمل بزرگزادگان کامل به این نکته داشته باشد و از عمل بینی خود توقعات منطقی و عقلانی داشته باشد و در فکر کوچک کردن خیلی زیاد بینی خود نباشد.

حتماً شنیده‌اید که بینی گوشتی ظهر از جراحی بر می‌گردد. برگشت بینی گوشتی بعد از ارتكاب جراحی یک باور کاملاً غلط است و هیچ پایه علمی ندارد. دروازه اندر واقع بینی گوشتی که با شرعيات صحیح جراحی شده باشد و جراح موقع جراحی بینی گوشتی اقدام به تقویت ساختار داربستی بینی نموده باشد لا تنها بر نمی‌گردد بلکه با گذشت دوران و کاهش تورم بینی نهار به يوم دوره زیباتر از پيش از جراحی خواهد شد.

سن اعمال آخر عمل جراحی زیبایی بینی باب افراد مختلف متفاوت میباشد:

  •  در دختران پس از 16 و داخل پسران عقب از 18 سالگی می‌توان اقدام به كردار جراحی بینی نمود.
  • در سن‌های بالاتر می‌توان سر پشه دره هر سنی جراحی را اعمال آخر داد ولی به همه حال نتایج جراحی در افرادی که لحات جوان و تروتازه خرم دارند تا حدودی از افراد میانسال بهتر خواهد بود.

سن پايان عمل جراحی زیبایی بینی مدخل سرپوش سنی کمتر از سنین ذکر شده یعنی دختر زیر16 سال و ابن زیر 18 سال میتواند باعث ایجاد عيب در بركشي و بلوغ فاعل و بینی شود. مدخل سرپوش واقع بینی مرکز رشد كنا است و دستور رشد کل صورت در نوبت بلوغ توسط صفحات بركشي استخوانی که در بینی فراغ دارند داده میشود.پس وظيفه جراحی زیبایی بینی و یا سن انجام عمل جراحی زیبایی بینی سابق از بلوغ میتواند صدر آراسته ایجاد نقایصی درب رشد فاعل و بینی شود .جهت ثبوت ثابت این موضوع تحقیقات زیادی اعمال آخر شده است باب یکی از این تحقیقات که روی خرگوشها مدخل سرپوش سال 2010 سر پشه دره امریکا اعمال آخر شده است تعدادی بچه خرگوش را که تازه متولد شده بودند جراحی کرده و مراکز رشد بینی انها را تخریب کردند آخر با بزرگ دمده شدن بچه خرگوشها و به بلوغ رسیدن آنها متوجه شدند که لا تنها بینی آنها رشد نکرده است بلکه بركشي ما بقی كنا هم با اختلال مواجه شده و رشد کاملی ندارد.پس این فرضیه به ثبوت ثابت رسید که صفحات بركشي استخوانی بینی ناحيه كانون شروع رشد خود بینی و بقیه كنا در زمانه بلوغ هستند و حتی المقدور نباید سابق از اوقات بلوغ آسیب ببینند و سن كار بینی بعد از فصل بلوغ است.

سن مناسب جراحی بینی

در موارد بسیار خاص و ناياب ممکن است کودکان دچار انحراف بینی شدید باشند که علت آن می تواند مادرزادی و یا در اثر ضربه به بینی باشد . دروازه اندر این کودکان تنفس از بینی مختل شده علایمی مثل تنفس دهانی وخشکی دهان هنگام بیدار شدن از خواب و همین طور خرو پفو شبانه ایجاد میشود.

در این مورد خاص تنها مگر لاغير و فقط جراحی كجي بینی که در واژه سازش علمی به طرفه العين سپتوپلاستی می گویند خير عمل زیبایی لمحه هم به فاعل کاملا محدود ادا میشود . و هدف از جراحی فقط غلطگيري تعمير انحراف بینی از اندرون بینی بدون ایجاد تغییرات ظاهری در بینی کودک است . با این كردار جراحی و تصحیح ميل بینی تنفس کودک تا حدودی بهتر میشود و انتها عمل اصلی یعنی تصحیح کامل كژي اعتساف بینی و سن جراحی بینی به سنین بالاتر یعنی دختران بالای 15 تا 16 سالگی و پسران بالای 18 سالگی موکول میشود.

 

 ادامه ي مطلب

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
جراحی بینی,عمل بینی,جراحی زیبایی,انحراف بینی,بینی گوشتی,سن مناسب جراحی بینی,جراحی بینی و بارداری,بین,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *